04:00:32
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Olvastátok? (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 2. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 18. 11:48 | Sorszám: 82
Legeslegutolsó figyelmeztetés keresztkem bácsinak, hogy hozzászólásaiban a kocsmai
helyett a diplomáciai nyelvezetet használja. Például a "hülye baromállat" helyett
javasolom a "csekély értelmű medvebocs" kifejezést.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 18. 11:29 | Sorszám: 81
Attól, hogy valaki valakivel vagy valakikkel vitatkozik valamiről, attól még ők egymásnak NEM ELLENSÉGEI! Dr.Orbán-t is azzal ba..ogatja furton-furt a mai HÜLYEÁLLAT BALLIB, hogy mindig mindenkiben ellenséget keres és lát.Hát ez nem igaz: mert amennyire Ő--dr.O. ezt néha esetleg tényleg megteszi, és valóban nem jól teszi(!)--annyira és olyannyira ugyanezt megteszi a barom-hülye ballib is.
keresztkem
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 18. 11:22 | Sorszám: 80
Na megvan az új ellenség. Le a kéményseprőkkel. Megjegyzem, nekem már régóta gyanúsak

"Ekkor emelkedett szóra Hegedűs Péter, aki szemlátomást jó viszonyt ápolhat az ex-polgármesterrel. A férfi a fórumon sérelmezte, hogy a tavaly októberi kéményseprési számlán, a 2012-ben fizetett 2675 forinthoz képest, 20 százalékkal magasabb összeg szerepel, egész pontosan 3300 forint. Az emelkedést felismerve reklamált is azonnal, mire a kéményseprő tintával áthúzva, az összeget lecsökkentette a 3300 forintot 3000 forintra. Megegyeztek, ám Hegedűs Péter azóta sem érti, hogyan lett az ő számlája, még az átírás után is, 10 százalékkal több, mint a 2012-es összeg.

Lázár János erre aztán frappáns választ adott: miközben hangsúlyozta a kormány szándékát, máris szólította a helyi illetékes hivatalnokot, adjon magyarázatot a történtekre! Utóbbi előadta: a képviselő-testület ugyan lecsökkentette a kéményseprés díját 10 százalékkal, de teljesen új képletet kellett alkotni az egyéb összetevők tekintetében, így csak akkor tud választ adni a fórumon reklamáló Hegedűs Péternek, ha befárad az önkormányzati hivatalba, s együtt megnézik. Lázár János azonnal kapcsolt: „Tehát az a helyzet, hogy a kormány csökkentette, de a kéményseprők nem hagyták” "
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 19:18 | Sorszám: 79
VAGYOK SZIVES ÉS MEGÁLLAPITOM NEM ÜVÖLTÖZÖK.
HA VALAKI "ÜVÖLTÖZIK" AZ ÖN KÖRNYEZETÉBEN AZ NEM ÉN VAGYOK, HANEM A NÉNIKÉJE!
EZT "SZIVESSÉGBŐL" MEGÁLLAPITOM--KÖSZÖNJE MEG.
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 18:59 | Sorszám: 78
Ne üvöltözz, légyszíves!
alexander
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 15. 18:15 | Sorszám: 77
A háttérhatalom, és gyokerei írtják a leleteket, hogy az emberi fejlődés elképzelt kreaturája támadhatatlan legyen.
Múzeumokat bombáznak, hogy az ősi civilizáció nyomait eltöröljék.
No, itt egy anyag, lehet gondolkodni:
http://szabadonebredok.hu/tiltott-regeszet-dobbenetes-leletek-melyek-az-ember ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 18:08 | Sorszám: 76
Meg meg kő taníjtani Gyurcsányi Fletó-t JÓDLIZNI!Ez a klegfontosabb!
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 18:04 | Sorszám: 75
SZERENCSÉRE "BUTÁNAK" TART."EZT" DICSÉRETNEK VESZEM.
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 18:00 | Sorszám: 74
Te nagyon buta vagy.
alexander
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 15. 17:59 | Sorszám: 73
visza kell a Szentkorona jogrend folytonosságát állítani, - ez faktum.
Visza kell adni a polgárok hitét és bizalmát az államban és kormányaiban...ezért abba kell hagyni a poliikai haszonszerzést és hazudozást.
Nyilvánosságra kell hozni az állami paktumokat, amelyek öröklődnek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 17:56 | Sorszám: 72
'Valami TÖRTÉNT valamikor, valahol--nem tudjuk hogyan?
Az egyik "tudós" "így" beszél erről, a másik "úgy".Lényeg: egyikük se tudja pontosan hol' mikor, hogyan történt a "dolog", de főként "azt" nem: MIÉRT?
Mindezekután az egyik 'TODÓÓS mélytudományt ösmertet--amit a jónép nam nagyon ért-- a másik "ismeretterjeszt", a harmadik meg "harmadik tipusú újságírást" MŰVEL. NEM MINDEGY MIT MOND BÁRMELYIK!? Hisz': ami VAN, az egyféleképpen VAN.Persze nem tudja senki, hogy hogy' lett "az", ami van, meg azt se nagyon 'mi ez az IZÉ, amit Világnak neveznek: mert kapisgál egyik is ezt azt, fakít a másik is valamit, ám a valóság fütyül rájuk.
Ő csak VAN makacsul, s nem érdekli hogyan, milyen stílben beszélnek Róla.Csendesen somolyog magában az ÖREG VALÓSÁG, s 'aszongya a bajsza alatt: TALÁLGASSATOK, CSAK TALÁLGASSATOK BOGÁRKÁIM! ÉN TUDOM CSAK AZ IGAZAT! (lehet hogy én se?)
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 17:07 | Sorszám: 71
Olvastam valahol egy tudós tollából hogy nehéz dolguk van azoknak a tudósoknak, akik ismeretterjesztésre is elszánják magukat... Mer'hogy úgy kell megírni, hogy legyen aki el is olvassa majd, és az eredeti tudományos (és pontosabban fogalmazó) munkákat "át kell fordítani", na és olyankor bele-belecsúszik pontatlanság... Ráadásul, itt már valszeg, valami harmadik típusú újságírás is közrejátszott ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 17:02 | Sorszám: 70
".. Mindennek a magja, ami a világegyetemben valaha történt, abban az egyetlen pillanatban lett elvetve.(Tudniillik az ú.n. "ősrobbanás" vagy "Nagy Bumm" pillantában) Az összes csillag, bolygó és élőlény a világegyetemben olyan események eredményeképp jött létre, amelyeket a kozmikus robbanás pillanata indított be… a világegyetem csak úgy berobbant a létezésbe, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi okozta ezt.”
Ugyan má'! HÁÁTAVÉÉÉLTLEEN! FASZÁUL! És a véletlen magátúl van? Assssssztat nem csinnyáta senkise?
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 16:59 | Sorszám: 69
Ja. Az ábrákat én is szeretem. Aszem én sem olvastam még el teljes, külföldiül íródott szakkönyvet, saját szakmámban sem... ;-)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 16:53 | Sorszám: 68
Na igen, elvileg nem kizárt, hogy van másik is ... Hiszen, tíz évvel ezelőtt még erről sem tudtunk! Sőt, még az is lehetséges, hogy ez a vonal kihalt később, hát nem? És akkor, pl. egy másik, ehhez hasonló, lehet a kapocs... De végülis, a lényegen nem változtat... Szvsz. Szintén laikusként.


orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 16:04 | Sorszám: 67
"A sétáló hal néven is ismert Tiktaalik roseae az összes szárazföldi gerinces elődje, beleértve a kétéltűeket, a hüllőket, az emlősöket és az embert"

Most teljesen laikusként.
Miből gondolhatjuk, hogy csak egyetlen faj egyedei indultak el a fejlődésnek ezen útján? Ha jól tudom számos példa létezik arra, mikor ugyanarra a kihívásra a természetben több , de végső megjelenésében hasonló megoldás születik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 15:44 | Sorszám: 66
Még aki angolul nem olvas szakirodalmat (mint én) annak is érdemes az ábrákat megnézegetni. Nagyon meggyőzőek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 15:18 | Sorszám: 65
Én inkább azt gondolom: mind a kreacionizmusnak mind az evolucionizmusnak a "PROCEDURÁLIS ÁTÉRTÉKELÉSÉRE" ösztökél. Sokkal-sokal inkább mint arra, mintsem, hogy az egyik szemlélet JOBBAN FÖLDBEDÖNGÖLHETI a másikat, mint azt eddigelé tette."Procedurális Átértékelésen"--szerintem--"az" értendő: NEM ÚGY MENT VÉGBE SEM AZ EVOLÚCIÓS SEM A CREATIV FOLYAMAT, ahogyan azt eddig gondolták.MERT BIJON: MINDKETTŐ VÉGBEMENT, CSAK NEM ÚGY AHOGYAN AZT "MÓRICKA" ELKÉPZELTE....
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 15:00 | Sorszám: 64
http://teacherweb.com/CA/ThousandOaksHighSchool/Grooms/Your-Inner-Fish-book.pdf
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 15. 14:07 | Sorszám: 63
Ez a lelet valóban korszakhatáros. Kemény csapás a kreacionistákra. Pont az a "hiányzó láncszem", amit követelni szoktak.
A Tiktaalik végtagjai átmenetet mutatnak a hal és a kétéltű között. Valamint a kopoltyúívek elkezdtek halló és egyensúlyozó szervvé alakulni.
Itt a csávó, aki megtalálta, írt egy könyvet is róla:
http://www.vincekiado.hu/titles/belsohal.shtml
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 13:50 | Sorszám: 62
2,5 m hosszú, és ha kedve szottyant, kisétált a partra egy kicsit napozni.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 15. 13:41 | Sorszám: 61
Üzenet a múltból
375 millió éves titkokról árulkodik a sétáló hal
KN
Forrás: MTI
2014. január 15., szerda 13:35

A 375 millió éves sétáló hal hátsó testrészeit rekonstruálták amerikai tudósok. A Tiktaalik roseae az utóbbi évtizedben talált legfontosabb kövület, mert magyarázattal szolgálhat arra, hogyan fejlődtek ki a szárazföldi gerincesek.

http://mno.hu/termeszet/375-millio-eves-titkokrol-arulkodik-a-setalo-hal-1205423
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 08. 10:51 | Sorszám: 60
Ámde NE ÜRES LOCSOGÓ SZÖVEGELÉSSEL-HADOVÁZÁSSAL, hanem tettel-cselekedettel.
Mert azt mindenki meg tudja mondani hogy "ez nem jó az nem jó"! Dehogy mit s hogyan kell(-lene) TENNI ahhoz és azért, hogy "másképp" legyen azt már nem tudja megmondani sem Ön sem más.Ami nem azt jelenti, hogy valami marhaságot ne tudna mondani.Tud! De az amit mond, az TEJFÖLÖS LÓF..SZ SAVANYÚ UBORKÁVAL.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 08. 10:47 | Sorszám: 59
Tegyen arról, hogy ne 'így legyen!
keresztkem
alexander
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 07. 22:45 | Sorszám: 58


Csak úgy emlékeztetőül!(vagy inkább ébresztőül)

1989 óta:
Az államadósság 21 milliárd USD-ről 265 milliárd USD-ra nőtt!
Aranytartalékunk 62 t-ról 3 t-ra csökkent!
A nemzet lélekszáma 400.000-rel csökkent!
A létminimum alatt élők száma 900.000-ről 3.900.000-re emelkedett!
2004-2008 között hazánk nettó 5 millió euro támogatást kapott, miközben nettó 30 milliárd euró
jövedelem átutalást fizetett a centrum országok felé!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...